Za nami

 • Koncert Anny Dziedzic z zespołem

  Drugi, kameralny koncert organizowany przez Stowarzyszenie Nasze Liceum już za nami. Było lirycznie i nastrojowo, zarówno ze względu na repertuar Ani Dziedzic jak i klimat K6/ Kotulinskiego 6, ale przede wszystkim dzięki naszym Gościom - wspaniałym, otwartym, kulturalnym, którzy dopisali jak zawsze ...

  Serdeczne podziękowania dla sponsora - firmy HB Unibud - dzięki Waszej pomocy organizacja tego koncertu była możliwa. Mamy nadzieję, że w przyszłości Stowarzyszenie może również na Was liczyć przy realizacji kolejnych przedsięwzięć.


  Zobacz zdjęcia w Galerii

  Zobacz pełną relację na Fb

 • Warsztaty gitarowe z Krzysztofem Ścierańskim

  Krzysztof Ścierański to założyciel legendarnej grupy Laboratorium. Grał w zespole Air Condition Zbigniewa Namysłowskiego oraz String Connection Krzesimira Dębskiego. Współpracował z Markiem Grechutą, Grzegorzem Ciechowskim, Ewą Bem, Johnem Porterem, Tomaszem Stańko i wieloma innymi znanymi postaciami polskiej sceny muzycznej.

  Otwarte warsztaty gitarowe w LO zgromadziły młodych muzyków, którzy przeszli bardzo intensywny kurs obsługi gitary i gitary basowej oraz szerokiej gamy "urządzeń peryferyjnych". Tonika, subdominanta i dominanta to... blues...a blues to podstawa współczesnej muzyki. Skoro mamy fundament możemy zacząć budować...

  Zarówno warsztaty jak i wieczorny koncert mogły odbyć się dzięki wsparciu finansowemu firmy LOTOS Biopaliwa. Dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

  Zobacz zdjęcia w Galerii

 • Koncert Krzysztofa Ścierańskiego

  Pierwszym wydarzeniem organizowanym przez Stowarzyszenie Nasze Liceum wspólnie z Przestrzenią Kreatywna K6 był koncert Krzysztofa Ścierańskiego. Chcieliśmy w ten sposób wyjść naprzeciw oczekiwaniom tych osób, które preferują nieco inne niż komercyjne formy spędzania wolnego czasu.

  Miejsce koncertu nie jest przypadkowe. K6, czyli Przestrzeń Kreatywna Kotulińskiego 6, to jeden z nielicznych ocalonych przed całkowitą ruiną zabytków na terenie Czechowic-Dziedzic. Nowi właściciele - w "połowie" absolwenci naszego liceum ;) - włożyli sporo serca i determinacji, by przywrócić na nowo do życia ten niezwykły, ponad trzystuletni letni budynek. Swoją pasją i wrażliwością uczynili z niego prawdziwą perełkę pośród obiektów w naszym mieście. Niezwykła atmosfera i klimat tego miejsca sprzyjają organizacji nie tylko imprez biznesowych ale również kameralnych koncertów, wystaw, spotkań i nietypowych wydarzeń. Cieszymy się, że mogliśmy rozpocząć cykl naszych wydarzeń kulturalnych koncertem jednego z najlepszych polskich basistów jazzowych.

  Zobacz zdjęcia w Galerii

  Zobacz pełną relację na Fb